Είμαστε λίγοι, μπορούμε πολλά

Το Κουτί που άνοιξε για το Ίδρυμα Γεωργ. & Αικ. Χατζηκώνστα, κλείνει σήμερα γεμάτο με την Αγάπη της προσφοράς σας.

Το Εσπερινό Γυμνάσιο Νέας Ιωνίας νιώθει την ανάγκη να επικοινωνήσει τις ευχαριστίες του προς τα μέλη του σχολικού συγκροτήματος (Εσπερινό Γυμνάσιο, Εσπερινό Λύκειο, Προσωπικό φροντίδας κτηρίου, συνταξιοδοτηθέντες εκπαιδευτικούς) καθώς και σε μέλη εκτός της σχολικής κοινότητας (επιχειρηματίες, διευθυντές εταιρειών, ιδιοκτήτες καταστημάτων) τα οποία με τον τρόπο τους ο καθένας/μία συνέβαλαν στη συγκέντρωση του χορηγούμενου υλικού.

Θα μπορούσαμε να απομονώσουμε τις ιδιαίτερης αξίας προσφορές και να αναφερθούμε ονομαστικά στους σημαντικούς χορηγούς μας, όμως κρίνουμε ότι και η πιο μικρή προσφορά έχει την ίδια συναισθηματική αξία, καθώς δηλώνει την προθυμία της συμμετοχής σε έναν καλό σκοπό και τη διάθεση αλληλεγγύης σε ανθρώπους που δοκιμάζονται.

Τελικά … Είμαστε λίγοι, μπορούμε πολλά.