Το Κουτί της Αγάπης – Κάλεσμα χορηγίας προς το ίδρυμα Γεωργ. & Αικ. Χατζηκώνστα

Το Εσπερινό Γυμνάσιο Νέας Ιωνίας, για τις ημέρες Αγάπης που έρχονται, της Ανάστασης και της Λαμπρής, αναλαμβάνει την πρωτοβουλία χορηγίας ειδών τα οποία έχει ανάγκη το Ίδρυμα Γεωργ. & Αικ. Χατζηκώνστα, το οποίο αναλαμβάνει τη φιλοξενία, την περίθαλψη, την ανατροφή και την εκπαίδευση αγοριών και κοριτσιών, ηλικίας 6 έως 18 ετών.

Εάν ενδιαφέρεστε να προσφέρετε κάποιο από τα παρακάτω είδη, στην Αίθουσα Καθηγητών/τριών στη διεύθυνση του σχολείου μας, Παπαφλέσσα 2 & Αβέρωφ Γ. στη Νέα Ιωνία, υπάρχει ειδικό κουτί συγκέντρωσης των χορηγούμενων ειδών. Επίσης μπορείτε να επικοινωνείτε στο τηλέφωνο 210 2723153 κατά το ωράριο λειτουργίας του σχολείου, 19.00-22.30.

Το Κουτί της Αγάπης θα περιμένει την ευγενική προσφορά σας μέχρι και την Τρίτη 12 Απριλίου στις 22.00.

Σας ευχαριστούμε

2 βραστήρες, 1 φούρνο μικροκυμάτων, 2 φουρνάκια – κουζινάκια, 2 μικρά ψυγεία, πλυντήριο ρούχων, 2 τηλεοράσεις, κλιματιστικά, 2 ηλεκτρικά σίδερα, 6 φωτιστικά δαπέδου, 6 ρολόγια τοίχου, 6 εκτυπωτές, 20 καρέκλες επισκέπτη, 10 καρέκλες γραφείου, 4 φοιτητικούς καναπέδες, 5 Η/Υ (πύργος και οθόνη), 3 τοστιέρες, 3 ηλεκτρικές σκούπες (οικιακές ή επαγγελματικές) πλύσης – απόπλυσης,Πλαστικά χρώματα και λαδομπογιές, Αφίσες και κάδρα για παιδικά και εφηβικά δωμάτια, Χαλιά για παιδικά και εφηβικά δωμάτια, Υφάσματα για κουρτίνες και τραπεζομάντηλα, Εφηβικά μπουρνούζια για ηλικίες 13-15 ετών, Ρούχα (καινούργια) για ηλικίες 6-18 ετών (φόρμες, ζακέτες, φούτερ, μπλούζες κοντομάνικες και μακρυμάνικες, βερμούδες), Υποδήματα (αθλητικά)για αγόρια (Νο 33-45)και κορίτσια (Νο 36-41), Αθλητικές κάλτσες άσπρες ή μαύρες για ηλικίες από 8-18 ετών, Εσώρουχα (καινούργια) παιδικά και εφηβικά για αγόρια και κορίτσια, Πιτζάμες (καινούργιες) για αγόρια και κορίτσια (8-16 ετών), Είδη προσωπικής υγιεινής, Υλικά γραφικής ύλης, Υποστρώματα και επιστρώματα αδιάβροχα με λάστιχο, Σεντόνια με λάστιχο για μονά κρεβάτια μονόχρωμα, Πλαστικές κούπες και πιάτα, Ομπρέλες, Αδιάβροχα μπουφάν, Είδη οικιακής χρήσης (μαγειρικά σκεύη κ.λπ.), Είδη καθαρισμού, Μάσκες μιας χρήσης, Αντισηπτικά, Δημητριακά και μπάρες δημητριακών, Κονσερβοποιημένα προϊόντα, Γλυκίσματα, Ξύδι, ελαιόλαδο, Σάλτσες, Μέλι, Φρυγανιές, Ζυμαρικά, Ρύζι, Αλεύρι, Ζάχαρη, Χαλβάς, Γάλατα μακράς διάρκειας, Όσπρια, Χυμοί μακράς διάρκειας.