Αναβάθμιση τεχνολογικού εξοπλισμού

Το Εσπερινό Γυμνάσιο Νέας Ιωνίας συμπεριλήφθηκε στο πρόγραμμα ΕΣΠΑ 2014-2020 με το οποίο ανανέωσε τον τεχνολογικό εξοπλισμό της Αίθουσας Εκπαιδευτικών και προέβη σε πλήρη αναβάθμιση του Εργαστηρίου Πληροφορικής. Πολλές ευχαριστίες σε κάθε εμπλεκόμενο/η για αυτή την τόσο σημαντική για το σχολείο μας προσφορά, καθώς παρέχει τη δυνατότητα στους εκπαιδευτικούς και τους/τις μαθητές/τριες του Εσπερινού Γυμνασίου Νέας Ιωνίας να κάνουν χρήση των σύγχρονων υποστηρικτικών τεχνολογικών μέσων στην εκπαιδευτική διαδικασία.

Δελτίο Τύπου

Το Εσπερινό Γυμνάσιο Νέας Ιωνίας, με αίσθημα ευθύνης και προσφοράς στην κοινότητα, για τις ημέρες Αγάπης, της Ανάστασης και της Λαμπρής, υλοποίησε τη χορηγία ειδών προς το Ίδρυμα Γεωργ. & Αικ. Χατζηκώνστα, το οποίο αναλαμβάνει τη φιλοξενία, την περίθαλψη, την ανατροφή και την εκπαίδευση αγοριών και κοριτσιών, ηλικίας 6 έως 18 ετών.

Εκπαιδευτικοί και εκπρόσωποι του 15μελούς των μαθητών/τριών

Ειδικότερα, συγκεντρώθηκαν, μεταξύ πολλών άλλων, 220 κιλά τροφίμων, πλήθος ειδών υγιεινής και καθαρισμού, αρκετά είδη ένδυσης και υπόδησης, ηλεκτρικές συσκευές (φούρνος μικροκυμάτων, ψηστιέρα, τοστιέρα, βραστήρας, σίδερο), 2 κρεβάτια, 2 πλήρη σετ Η/Υ και 126 λίτρα χρώματος.

Κατάλογος χορηγούμενων αγαθών

Το Εσπερινό Γυμνάσιο Νέας Ιωνίας νιώθει την ανάγκη να ευχαριστήσει τα μέλη του σχολικού συγκροτήματος καθώς και μέλη εκτός της σχολικής κοινότητας, τα οποία με τον τρόπο τους ο καθένας/μία συνέβαλαν στη συγκέντρωση του χορηγούμενου υλικού και να ευχηθεί στο Ίδρυμα Γ. & Αικ. Χατζηκώνστα Εκπαιδευτικής Μέριμνας Νέων να συνεχίζει να προσφέρει τις υπηρεσίες του με τον ίδιο απαράμιλλο ζήλο και θέρμη στα παιδιά και στους/τις εφήβους που έχουν ανάγκη.

Καλή Ανάσταση και Καλή Λαμπρή σε όλες και όλους.