Ευρωπαϊκή Ημέρα Γλωσσών. Συμμετοχή στον Διαγωνισμό Σχεδίου για t-shirt

Εν όψει του εορτασμού της Ευρωπαϊκής Ημέρας Γλωσσών για το έτος 2023 και στο πλαίσιο της συνεργασίας του Υ.ΠΑΙ.Θ. με το Ευρωπαϊκό Κέντρο Σύγχρονων Γλωσσών (ECML/CELV), η Διεύθυνση Ευρωπαϊκών και Διεθνών Θεμάτων (Τμήμα Διεθνών Σχέσεων) απέστειλε σχετική Πρόσκληση σε όλα τα σχολεία της χώρας, με την οποία καλούνται όλοι οι εκπαιδευτικοί φορείς της και οι μαθητές/τριες να συμμετάσχουν στον εορτασμό της.

Το Εσπερινό Γυμνάσιο Νέας Ιωνίας, ανταποκρινόμενο στη σχετική Πρόσκληση, συμμετέχει στον διαγωνισμό σχεδίου για t-shirt με θέμα την Ευρωπαϊκή Ημέρα Γλωσσών (European Day of Languages) για το έτος 2023, με σχέδιο της μαθήτριας της Γ΄ Γυμνασίου, Ρώσση Αικατερίνης.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά τη μαθήτριά μας για τη συμμετοχή της και να της ευχηθούμε να δει το σχέδιό της τυπωμένο στα μπλουζάκια της Ευρωπαϊκής Ημέρας Γλωσσών του 2023!